Sildenafil

Približne pred 10 rokmi bol sildenafil prvým liekom na liečbu erektilnej dysfunkcie vo forme tabliet. V súčasnosti je sildenafil v našej krajine/na Slovensku dostupný za oveľa lepšiu cenu ako v minulosti.

Účinná látka, sildenafil, patrí medzi inhibítory PDE-5, čo sú lieky, ktoré v mužskom pohlavnom úde regulujú prietok krvi.

Sildenafil zlepšuje erekciu bez ohľadu na príčinu, ktorá vyvolala jej poruchu. Aby sa účinok inhibítorov PDE-5 prejavil erekciou, je potrebná sexuálna stimulácia.

Doteraz bolo sildenafilom liečených viac ako 35 miliónov mužov. Do viac ako 100 klinických štúdií hodnotiacich účinnosť sildenafilu bolo zaradených vyše 13 000 mužov s erektilnou dysfunkciou.

Len málokedy sa stane, že liečba sildenafilom alebo iných inhibítorom PDE-5 (napr. tadalafilom, alebo vardenafilom) nie je úspešná, resp. možná. V takomto prípade sa pristupuje k iným liečebným možnostiam, napr. k intrauretrálnej aplikácii alprostadilu, intrakavernóznej injekčnej liečbe, psychosexuálnej liečbe, použitiu vákuových púmp, resp. chirurgickému zákroku.

Odporúčania v súvislosti s užívaním sildenafilu ...

Porozprávajte sa o svojich problémoch s erekciou s lekárom
Krka, d. d.

Všetky práva vyhradené. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto