Odporúčania v súvislosti s užívaním sildenafilu

Účinok sildenafilu sa najlepšie prejaví pri jeho správnom užívaní. Štúdie ukázali, že muži, ktorí na liečbu sildenafilom neodpovedali, nedodržiavali odporúčania pre jeho užívanie.

Optimálne užívanie sildenafilu

  • Tabletu s obsahom sildenafilu užite približne jednu hodinu pred pohlavným stykom. Liek začína účinkovať zhruba po 30 minútach a pôsobí minimálne 4 – 6 hodín. Nástup a trvanie účinku závisí od metabolizmu danej osoby (ten je ovplyvnený vekom, obsahom tuku v strave, konzumáciou alkoholu a fyzickou kondíciou).
  • Pred tým, ako užijete tabletu, nejedzte ťažké a mastné jedlá a vystríhajte sa konzumácie veľkého množstva alkoholu. V opačnom prípade môže byť nástup účinku pomalší.
  • Aby sa účinok sildenafilu prejavil, je potrebná sexuálna stimulácia (zmyslové podnety, predstavy, bozky, dotyky, atď.)
  • Sildenafil možno užívať jedenkrát denne. Zvyčajne pôsobí už hneď na prvýkrát, ale môže sa stať, že ho budete musieť skúsiť viackrát (4 – 6-krát).
  • V prípade, že užívate nitráty (napr. nitroglycerín), a to aj výnimočne, sildenafil neberte.
  • Sildenafil by ste mali užívať len, keď u Vás bola diagnostikovaná erektilná dysfunkcia.

V prípade, že účinok sildenafilu nie je uspokojivý, situáciu konzultujte so svojim lekárom. Ten Vám môže navrhnúť zvýšenie dávky alebo zmenu liečby.

Lekár Vám vypíše lekársky predpis, na základe ktorého si v lekárni kúpite vysokokvalitný, bezpečný a účinný liek.

Užívajte len tie lieky na erektilnú dysfunkciu, ktoré Vám predpísal Váš lekár!

Lieky získané bez lekárskeho predpisu alebo tie, ktoré neboli zakúpené v lekárni môžu byť neúčinné, či dokonca nebezpečné.

Porozprávajte sa o svojich problémoch s erekciou s lekárom
Krka, d. d.

Všetky práva vyhradené. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto