Pre ženy

Ako môžete svojmu partnerovi pomôcť

Problémy Vášho partnera s erekciou majú pravdepodobne vplyv aj na Váš vzťah. Keď máte pocit, že sa Váš partner vyhýba intímnostiam, pokúste sa zistiť príčinu.

Získajte informácie o erektilnej dysfunkcii a možnostiach liečby. Vy a Váš partner by ste sa mali dohodnúť na liečbe, ktorá Vám najlepšie pomôže zlepšiť sexuálny život.

So svojim partnerom rozprávajte o probléme otvorene. Prelomiť ľady pri takejto téme nie je vôbec jednoduché, a preto Vám ponúkame zopár tipov ako na to:

  • Počkajte si na správny moment, kedy s rozhovorom začať. Je dôležité, aby ste obaja boli uvoľnení a mali dostatok času.
  • Nečakajte, kým s takýmto rozhovorom začne on sám.
  • Pripomeňte mu, že porucha erekcie je u mužov častá a možno ju úspešne liečiť.
  • Dajte mu najavo, že nie sám a že sa tento problém pokúsite vyriešiť spoločne.
  • Pripomeňte mu význam návštevy lekára. Poruchu erekcie môžu spôsobovať aj iné závažné ochorenia, a preto je veľmi dôležité absolvovať včasnú prehliadku.
  • Ponúknite sa, že k lekárovi pôjdete s ním.

Svojho partnera povzbudzujte
Problémy s erekciou môžu mať výrazne negatívny vplyv na sebavedomie Vášho partnera a jeho sebadôveru. Môžu u neho vyvolať dokonca pocit strachu, úzkosti, odcudzenia, a depresiu. To všetko môže ovplyvniť aj kvalitu Vášho vzťahu. Dajte mu najavo svoju podporu a pochopenie. Vášmu partnerovi to pomôže rýchlejšie vyriešiť jeho problémy, najmä, ak majú aj psychologickú príčinu.

Prejavte svoje sympatie a lásku
Stále mu dávajte najavo svoje sympatie a lásku. I napriek tomu, že jeho problém môže ovplyvniť aj Vás, ostaňte pokojnou a milujúcou partnerkou. Malé náznaky náklonnosti, ako nečakaný bozk, objatie, pohladenie alebo správa, Vášmu partnerovi významne pomôžu uvoľniť sa a zbaviť sa strachu, či nemáte pochybnosti o jeho mužnosti. Vďaka tomu bude pre neho jednoduchšie opäť si vychutnávať intímne chvíľky a znovu získať sebavedomie. Zvýši to aj jeho vôľu vyriešiť svoj problém.

Neobviňujte sa a nič si zbytočne nedomýšľajte
Keď sa muž začne vyhýbať intímnostiam, ženy sa často obviňujú a hľadajú chyby na svojom tele. To môže oslabiť ich sebavedomie, vyvolať pocit odcudzenia a depresiu. Priepasť vo vzájomnom vzťahu sa tým len ďalej prehlbuje. Uvedené pocity sú často neopodstatnené, pretože skutočný dôvod, prečo sa muž vyhýba intímnostiam, môže súvisieť s poruchou erekcie. Veľmi dôležitá je otvorená komunikácia.

O liečbe rozhodujte spoločne
Najvhodnejšia liečba je taká, o ktorej si obaja myslíte, že by mohla najlepšie zlepšiť kvalitu Vášho sexuálneho života.

Pre ženy Porozprávajte sa o svojich problémoch s erekciou s lekárom
Krka, d. d.

Všetky práva vyhradené. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto